Być może część czytelników pamięta, że publikowanie "nie naukowe" rozpocząłem rubryką Grao Story we wspaniałym miesięczniku Świat Gier Komputerowych (nota bene społeczność wierna temu tytułowi wciąż żyje i regularnie się spotyka w portalu Gamelog). Tam też prowadzimy liczne dyskusje na forum, pod hasłem "Rozmowy z gamedekiem".

W Grao Story opisywałem przygody mistrzów Grao-tsy Łinkomanda i Kompucjusza Diuknuka, oraz ich uczniów, Dżoj-sti Balda i Mish-kha Conqa. Redaktor naczelny pisma, Piotr Pieńkowski (obecnie pracujący nad bardzo obiecującą grą Hellion), zlecił mi tworzenie nie trzech czy czterech anegdot do jednego numeru, lecz piętnastu. Do dzisiaj jestem mu wdzięczny, bo dzięki temu perfidnemu żądaniu byłem zmuszony do ćwiczenia warsztatu, zagęszczania przekazu, intensyfikowania treści. Owocem zmagań jest blisko pięćset short-stories, z których tylko jedna czwarta ujrzała światło dzienne.

Nie lubię, gdy coś leży i nie pracuje, więc postanowiłem co tydzień zamieścić tu jeden tekst. Mam nadzieję, że pobudzi p.t. czytelników do refleksji.

Aby wyświetlić inne grao odśwież stronę.

   Minęło skwarne lato, przebrzmiała wilgotna jesień, a brzydka i nikomu niepotrzebna zima uparcie dzierżyła berło sezonowej władzy. W połowie kwietnia pąki na drzewach wciąż nie śmiały rozwinąć listków bądź kwiatów, zaś ptactwo miast śpiewać na całe gardło głosząc nadejście wiosny, cicho popiskiwało po okapami dachów, uskarżając się na przejmujące zimno.
   W klasztorze prowadzonym przez mistrza gier Grao-tsy Łinkomande'a panował chłód. Ciągnęło zwłaszcza od marmurowych posadzek. Płomienie w gigantycznych kominkach podtrzymywane były na minimalnym poziomie, gdyż zapasy brzozowego drewna były na wyczerpaniu. Wszak był już kwiecień. Akolici szczękali zębami w swoich celach i okutani w kożuchy z futra jaków dokonywali gierczanej ascezy. Jednym z nich był Dżoj-sti Bald grający w Imperium Galactica II. Nic dziwnego, że kolonizując nowe światy omijał wszystkie lodowe planety...

Grafika: Marcin Przybyłek, Marcin Jakubowski, Marek Okoń, Robert Letkiewicz.
Wykorzystano grafiki Tomasza Piorunowskiego, Marcina Trojanowskiego i Tomasza Marońskiego.
Webmasterzy: Lafcadio, wiesniak
Zaginiona Biblioteka Valkiria Network: Lepsza Rzeczywistość Tawerna RPG Kawerna Kroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy Tomb Raider Center superNOWA Zakon Assassin's Creed Gram.pl GrajWGry Bruno Grigori video game walkthrough Game-No1 Keno Szósty sposób - blog Andrzeja Zimniaka Wawrzyniec Podrzucki
Strona po polsku   English version unavailable